English French German Spanish

Witamy na stronie Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. Mogą tu Państwo znaleźć informacje dotyczące m.in.:

- podejmowanych przez strażników interwencji,

- sposobu załatwienia spraw,

- przeprowadzanych akcji,

- aktów prawnych regulujących działalność Straży Miejskiej, itp.

Zachęcamy do częstych odwiedzin na naszej stronie.

Odzyskano rower

Odzyskano rower

W dniu 11.09.2018 r. dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany o rowerze górskim pozostawionym w okolicy...

Pomógł uratować rodzinę

Pomógł uratować rodzinę

Strażnik miejski z Rudy Śląskiej przyczynił się do uratowania ojca i dwóch synów w trakcie pobytu w...

Chciał się powiesić

Chciał się powiesić

Rozstanie z żoną doprowadziło 40-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej do załamania nerwowego i chęci odebrania sobie...

Alkohol

Alkohol

Panujące ostatnio wysokie temperatury sprawiają, że nie brakuje amatorów spożywania piwa i innych...

Ujety poszukiwany

Ujety poszukiwany

Atakiem na strażnika miejskiego zakończyła się interwencja na ul. Imieli w Rudzie Śląskiej w dniu 14.07.2018 r....

 • Odzyskano rower

  Odzyskano rower

 • Pomógł uratować rodzinę

  Pomógł uratować rodzinę

 • Chciał się powiesić

  Chciał się powiesić

 • Alkohol

  Alkohol

 • Ujety poszukiwany

  Ujety poszukiwany

SMS dla niesłyszących.
W zakładce Kontakt dodaliśmy numer telefonu, pod którym osoby niesłyszące mogą zgłaszać interwencje za pomocą usługi SMS.

Z notatnika strażnika

Poszukiwany przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Będzinie mężczyzna został ujęty w dniu 24.01.2018 r. przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna „wpadł”

w trakcie kontroli niezabezpieczonego pustostanu po byłym sklepie na ul. Bytomskiej 27. Strażnicy podczas ustalania tożsamości przebywających tam osób otrzymali informację od dyżurnego, iż 59-latek jest osoba poszukiwaną. Mężczyzna nie stawiał oporu i został doprowadzony na Komisariat I Policji.

W piątkowy wieczór (26.01.2018 r.) strażnicy zabezpieczali miejsce kolizji drogowej na ul. Niedurnego przy Hucie Pokój. Zderzyły się tam czołowo dwa pojazdy – Opel Corsa i Renault Megane. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący Oplem wpadł w poślizg i doprowadził do kolizji z jadącym z naprzeciwka samochodem. W wyniku tego zdarzenia zatamowany został jeden pas ruchu. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego. Strażnicy do czasu przybycia na miejsce patrolu drogówki kierowali ruchem.

Tego samego dnia krótko przed godziną 19.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ul. Niedurnego 38 gdzie według zgłoszenia mieszkańców ktoś wyrzucał przedmioty przez okno. W rozmowie z lokatorami okazało się, że mieszkająca tam kobieta jest prawdopodobnie chora psychicznie. Jak stwierdzili, wcześniej miał miejsce incydent, podczas którego groziła, że odkręci gaz i wysadzi budynek w powietrze. Mając to na uwadze strażnicy zakręcili zawór gazu znajdujący się przed mieszkaniem, a następnie próbowali skontaktować się z kobietą. Ta jednak nie chciała otworzyć drzwi ani strażnikom ani przybyłym na miejsce policjantom. Dopiero widok wozu bojowego Straży Pożarnej skłonił ją do otwarcia drzwi, gdyż obawiała się, że zostaną wyważone. Kobieta odmówiła poddania się badaniu przez lekarza. Jako, że jej stan wskazywał na to, że spożywała alkohol oraz w związku z zagrożeniem jakie stanowiła dla własnego życia i zdrowia, została przewieziona na izbę wytrzeźwień. Mieszkanie zostało zabezpieczone przez Policję.

Patrolujący w dniu 30.01.2018 r. ul. Niedurnego strażnicy zauważyli na wysokości wjazdu na byłą tlenownię Huty Pokój samochód Opel Astra, z którego wydobywały się kłęby dymu. Obok pojazdu stało kilka osób usiłujących ugasić pożar gaśnicami samochodowymi. Niezwłocznie na miejsce wezwano Straż Pożarną i przystąpiono do gaszenia rozprzestrzeniającego się pożaru. Zastęp Straży Pożarnej pojawił się w ciągu 5 minut wraz z patrolem Policji. Służby te przejęły dalsze czynności.

 

W ramach akcji „Posesja” Straż Miejska w Rudzie Śląskiej prowadzi kontrole nieruchomości pod kątem prowadzonej gospodarki odpadami komunalnymi i ciekłymi. W związku z powyższym wszyscy właściciele nieruchomości zobowiązani są do przygotowania i okazania umowy i dowodów uiszczania opłat za wywóz tych nieczystości funkcjonariuszowi Straży Miejskiej dokonującemu kontroli. W przypadku braku powyższych dokumentów należy liczyć się z konsekwencjami określonymi w odpowiednich przepisach prawa. O tych i innych obowiązkach jakie nakłada na właścicieli nieruchomości prawo możesz dowiedzieć się tutaj.

 

1806890
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
5421
1854
7275
26523
29407

 Jak załatwić sprawę

Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć co należy zrobić w przypadku gdy:

- jesteście świadkami popełnienia wykroczenia bądź przestępstwa,

- otrzymacie wezwanie do stawienia się w Komendzie Straży Miejskiej,

- zostanie odholowany Wasz pojazd,

- zostaniecie ukarani mandatem karnym

to zapraszamy do działu: Jak załatwić sprawę

 

Serwis internetowy miasta Ruda Śląska
KMPSP Ruda Śląska

 

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ruda Śląska
Fundacja ITAKA

   

KMP Ruda Śląska

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Free business joomla templates